Neringa Čėnaite

Gydytoja

Esu gydytoja bei psichodinaminės psichoterapijos kandidatė. Pastaruosius keletą metų dirbau su įvairaus amžiaus ir skirtingų sunkumų turinčiais žmonėmis, kurie siekė pagalbos psichiatriniuose bei psichoterapiniuose skyriuose. Daugiau nei dešimtmetį dalyvauju visuomeninėse veiklose, pastaruoju metu didžiąją dėmesio dalį skyriau psichikos sveikatos temoms – organizavau bei moderavau diskusijas, prisidėjau prie iniciatyvų skirtų medikų psichikos sveikatai ir mokslinių renginių organizavimo. Savo žinias gilinu vietinėse bei tarptautinėse konferencijose, seminaruose, užsiimu moksline veikla. Kitos man svarbios temos – žmogaus teisės, aplinkosauga, kūryba ir kultūra.

Tikiu, kad mes visi turime pusių, kurių nepastebime, bei jausmų ir norų, kurie mums patiems būna keisti, nepriimtini ar gėdingi. Psichoterapijos metu mes galime atrasti ir pažinti savo įvairiapusiškumą bei mokytis jį priimti. Tai padeda sumažinti vidinę įtampą, nerimą ir suteikia daugiau laisvės kuriant savo gyvenimą. 

Išsilavinimas:

  • 2018–dabar Individuali psichodinaminė psichoterapija (podiplominės studijos, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas)
  • 2017–dabar Vaikų ir paauglių psichiatrija (rezidentūra, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas)
  • 2011–2017 m. Medicina (vientisosios studijos, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas)

Darbo patirtis:

  • 2020–dabar psichoterapeutė kandidatė, VšĮ „Nerimo klinika“ 
  • 2017–dabar gydytoja rezidentė (patirties įgijau VMPSC Psichoterapijos dienos stacionare,  Krizių intervencijos ir Valgymo sutrikimų skyriuose; LSMU NI Streso ligų skyriuje Palangoje; Respublikinio priklausomybės ligų centro VF; RVPL Universitetiniame vaikų ir paauglių skyriuje; VUL SK VL Vaiko raidos centro skyriuose ir kt.)
  • 2015–2018 m. projekto specialistė, VšĮ Antakalnio poliklinikos Jaunimo sveikatos centras (organizavau  renginius ir vedžiau paskaitas psichikos sveikatos temomis, buvau atsakinga už centro komunikaciją)

Narystė organizacijose:

  • Jaunųjų psichiatrų asociacija

Kalbos:

  • Lietuvių, anglų k.