Ilona Šulnienė

Psichologė psichoterapeutė

Esu medicinos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė, įsisąmoninimu grįstos (mindfulness) terapijos mokytoja. Šiuo metu toliau gilinuosi ir mokausi schemų ir EFT porų terapijas. Dirbu psichologe – VULSK IV-me reabilitacijos skyriuje.

Savo darbe remiuosi kognityvinė elgesio terapija (KET), kurios veiksmingumas yra pagrįstas moksliniais tyrimais. KET teigia, kad taip, kaip žmonės jaučiasi lemia ne įvykiai ar situacijos, o tai- kaip mes juos interpretuojame. Taip pat dėmesingu įsisąmoninimu paremtais metodais, kurie veiksmingai numalšina nerimą, padeda įveikti baimes, liūdesį ar su įtampa susijusius negalavimus.

Kai gyvenimo kelyje susiduriame su iššūkiais, išbandymais ar sunkumais, ne visuomet užtenka savo turimų vidinių išteklių, draugų ar artimųjų pagalbos, supratimo, paramos ir palaikymo.

Psichologas gali būti tas žmogus, kuris nuoširdžiai, be vertinimo išklausys, priims, supras ir kartu keliaus, ieškant atsakymų į neatsakytus klausimus.

Kai sukuriamas tarpusavio ryšys ir pasitikėjimas, bendras terapinis darbas gali padėti išeiti iš esamo užburto rato. Terapijoje mokomasi atpažinti ir suprasti minčių, emocijų ir elgesio poveikį savo gyvenimui, ir įgavus įgūdžių gyventi adaptyviau.

 

Išsilavinimas

2011m. VDU sveikatos psichologijos magistras

2013m. „Kompleksinis nerimo sutrikimų ir depresijos gydymas naudojant kognityvinę elgesio terapiją“ 

2013-2016m. Kognityvinė ir elgesio terapija LSMU

2016-2017m. Įsisąmoninimu grįsta kognityvinė ir elgesio terapija LSMU

2020m. – Schemų terapija

2021m. – EFT poru terapija

 

Narystės

Įsisąmoninimu grįstos psichologijos (Mindfulness) asociacijos narė 

Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos (LKETA) narė 

Europos psichologų federacijų asociacijos (EFPA) sertifikuota klinikinė ir sveikatos psichologė

 

Kalbos

Konsultuoju lietuvių ir rusų kalbomis