Rūta Julija Klovaitė

Psichologė

Esu penkiolika metų praktikuojanti jungiškosios krypties psichologė. Teikiu individualias psichologines konsultacijas suaugusiems ir poroms. Padedu užmegzti gilesnį ryšį su savimi ir kitais, atrasti būdų kaip patirti daugiau gyvenimo džiaugsmo, mažiau nerimo bei įtampos. Turiu patirties su labai įvairiais žmonėmis, skirtingo amžiaus, skirtingų profesijų, turinčiais skirtingą gyvenimo būdą, požiūrį, vertybes bei siekius.

Savo darbe vadovaujuosi analitiniu požiūriu. Laikausi nuostatos, kas esamų problemų šaknys glūdi praeities patyrimuose. Tai veikia dabartinį mūsų elgesį ir atsiskleidžia santykiuose su aplinkiniais. Tikiu, kad psichoterapijos dėka pamatome daugumos problemų šaknis, prisiliečiame prie viduje kylančių kompleksų ir juos įsisąmoniname, pilniau atsiveriame gyvenimui.

Taip pat turiu lektorės patirties. Vedu bendravimo įgūdžių, konfliktų prevencijos ir valdymo, streso įveikos seminarus. Domiuosi relaksacijos, dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) metodikomis ir technikomis. Pati praktikuoju sąmoningą kvėpavimą, atlieku kasdienines meditacijos praktikas.

Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė. Darbe vadovaujuosi Lietuvos psichologų etikos kodeksu.

Konsultuoju lietuvių ir rusų kalbomis.

 

Išsilavinimas

– Psichologijos bakalauras, Vilniaus universitetas

– Sveikatos psichologijos magistras, Vytauto Didžiojo universitetas

– Pradinių psichoterapinių įgūdžių mokymo programa, Praktinės psichologijos studijų centras, Lietuvos analitinės psichologijos asociacija   

 

Darbo patirtis

Šiuo metu dirbu VšĮ “Krizinio nėštumo centre” psichologe. Konsultuoju besilaukiančias moteris, poras nėštumo metu ir po gimdymo, moteris patyrusias persileidimą ar išgyvenančias skausmingą nėštumo nutraukimo patirtį. Vedu grupes moterims.

 

Trejus metus dirbau Valstybiniame psichikos sveikatos centre, Savižudybių prevencijos biure. Tuo metu baigiau ir tarptautinės programos savižudybių intervencijos įgūdžių “ASIST”mokymus. Teikiu pagalbą asmenims, galvojantiems apie savižudybę bei jų artimiesiems.