Vaida Adomaitienė

Dailės terapeutė

Šiuo metu motinystės atostgose

Esu Vaida Adomaitienė, dailės terapeutė.

Ar dailės terapija yra terapija? Taip. Tai terapinis procesas, kuriame, kaip ir psichoterapeuto kabinete, kalbama apie jausmus, iššūkius, įvairias situacijas, mintis, tačiau tuo pačiu yra pasitelkiamas ir kūrybinis procesas. Ar reikia mokėti piešti? Tikrai nereikia. Svarbu tiesiog kurti taip, kaip tą dieną išeina.

Man pačiai dailės terapija yra erdvė, kurioje gali suprasti, pamatyti, išgirsti senus ar dar negirdėtus dalykus, atrasti užslėptus jausmus ar mintis. Tai vieta, kurioje piešinys tampa liudininku neįsisąmonintų dalykų bei kasdienio gyvenimo sufleriu. Dailės terapija – terpė, kurioje gali pradėti kurti naujus savo gyvenimo etapus arba senuose sudėti taškus bei jausmus, potyrius, kuriuos sunku suvokti paversti matomais ir galiausiai įžodintais.

Tikiu, kad dailės terapija gali padėti išbūti su įvairiais jausmais, gali padėti išgyventi įvairias situacijas, gali padėti prisiminti „Aš esu“, „Aš galiu“ frazes, kurias kasdieniam gyvenime žmogus kartais tiesiog pamiršta.

Man svarbu, kad dailės terapijoje būtų saugu kurti dialogus su savimi. Man svarbu, kad galėtumėte būti atvira širdimi prieš save ir eiti į gilius susitikimus su savimi, savo patirtimi bei istorija.

Dailės terapiją vedu suaugusiems tiek gyvai, tiek online.

„Nerimo klinika“ yra ta vieta, kurioje galima išsinerti iš nerimo.

Išsilavinimas:

2022 – dabar, podiplominės geštalto psichoterapijos studijos

2013 – 2016 Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Vilniaus dailės akademijoje Kauno fakultete įgytas dailės terapijos magistro laipsnis.

Darbo patirtis:

2021 – dabar, lektorė Vilniaus universiteto medicinos fakulteto dailės terapijos magistrantūros programoje.

2016 – dabar, dailės terapeutė VšĮ „Centro poliklinika“.

2011 – dabar, individuali dailės terapijos praktika.

2016 – 2022, dailės terapeutė Alytaus miesto savivaldybės projekte.

Narystės organizacijoje:

Lietuvos dailės terapijos asociacija, pirmininkės pavaduotoja

European federation of art therapy, tikroji narė

Psichiatrų asociacija, asocijuota narė

Kalbos:

lietuvių, anglų k.